8 patarimai kaip pasiruošti pirmai klasei

Artėjant naujiems mokslo metams, visuomet daug galvosūkių kyla kiekvieno mokinio tėvams. Ypač jeigu jis Rugsėjį keliauja į ją pirmą kart.

kaip-pasiruosti-pirmai-klasei

Tenka apsvarstyti ne tik būtiniausių priemonių sąrašą, bet ir įvertinti ar jūsų vaikas yra psichologiškai pasiruošęs žengti į naują gyvenimo etapą.

Šiame straipsnyje pateiksime 8 naudingus patarimus kurie pavers pirmuosius žingsnius į mokyklą lengvesniais tiek jūsų atžaloms, tiek jums patiems.

Aptarsime tiek psichologinį, tiek praktinį rugsėjo pirmosios aspektą.

Pasiruošimas psichologiškai

Psichologai pataria, jog svarbiausia – nusiteikimas ir racionalus situacijos įvertinimas.

[toc]

Nusiraminkite – stresas ne išeitis

Visų pirma nusiraminkite patys, panika neatneš gero nei jums, nei jūsų vaikams. Mokykla – natūralus gyvenimo etapas į kurį vaikas sėkmingai žengs jeigu bus tam tinkamai pasiruošęs.

Prieš pasirinkdami mokyklą nežiūrėkite vien į jos reitingus, ar atsiliepimus apie ją. Didžiausią dėmesį skirkite jos aplinkai ir sąlygas kurios vaikui bus suteikiamos.

Juk čia jis praleis dar daug metų ir jūs kaip tėvai turite užtikrint geriausias sąlygas. Nueikite su vaiku į mokyklą, leiskite jam susipažinti su aplinka, pamatyti kaip mokykloje elgiasi kiti vaikai.

Pabendraukite su mokyklos vadovybe, direktoriais ir pavaduotojais, jeigu yra galimybė, pabendraukite ir su mokytojais. Būtent mokytojai taps tais žmonėmis su kuriais jūsų vaikas bendraus reguliariai ir dar daug metų. Turite užtikrinti, jog leidžiate savo vaiką į geriausią galimą aplinką.

Skatinkite savarankiškumą – leiskite vaikui pažinti viską pačiam

Psichologai taip pat akcentuoja suteikti vaikui daugiau savarankiškumo. Tiksliau, jis privalo tapti savarankišku, jeigu norite jog jam sektųsi greitai pritapti prie kitų mokykloje. Leiskite vaikui pačiam pažinti mokyklos atmosferą, formuoti santykius su kolegomis.

Galų gale parodykite kaip patiems rengtis, autis batus ar krautis daiktus į mokyklą pagal rytdienos pamokas. Taip nuo mažens vaikas mokysis tvarkos ir atsakomybės už savo daiktus bei veiksmus.

Nuraminkite vaiką – pozityviai nuteikite mokyklai

Vaikas nemoka skaityti ar rašyti? Kyla sunkumų skaičiuoti? Ne bėda. Tam jis ir eina į mokyklą, kad išmoktų šių dalykų. Anot psichologų, dauguma tėvų yra sunerimę dėl Parodykite jam, jog mokykla yra naujų įspūdžių ir galimybių šaltinis.

Juk jis susipažins ne tik su žmonėmis kurie dar ilgą laiką bus kolegos ir draugai, bet kartu įgaus žinių kurious jam padės kloti savo gyvenimo kelią ateityje. Nereikia pristatyti mokyklos kaip baisaus dalyko ir kelti dėl to papildomo streso.

Neperkraukite veiklos ir aptarkite pasikeisiantį rėžimą

Nusiraminkite ir racionaliai apgalvokite savo bei vaikų užsiemimus. Vasara – baigta, darželis taip pat. Nuo šiol vaikas eis į mokyklą, ten bus nuo ryto iki vakaro. Tėvai visuomet nori, kad jų vaikas būtų kuo aktyvesnis ir papildomai užsiimtu ar sportu, ar menai ar kita panašios rūšies veikla.

Ką dažnai pamirštame – svarbu, kad jis nepervargtų. Juk grįžus namo reiks dar ruošti namų darbus ir pasiruošti kitai dienai. Duokite savo atžalai laiko ir leiskite pačiam nuspręsti ką jis nori papildomai veikti.

Vaikas netaps laimingesniu jeigu po mokyklos užsiminės dar krūva veiklų. Užklasinė veikla gerai, tačiau išvargęs vaikas yra žymiai blogiau.

Rodykite dėmesį vaiko pasiekimams

Pasikartosime, turite ugdyti gerą mokyklos vaizdą vaiko akyse. Bendraukite ir domėkites jūsų atžalos pasiekimais. Skatinkite vaiką kalbėtis apie mokyklą, mokykite jį pasisakyti apie mokyklą.

Taip jam seksis ne tik lengviau pritapti prie kitų nuo pat pradžių, tačiau ir bus daugiau motyvacijos stengtis ateityje. Formuodami ryšį naujame gyvenimo etape, jūs padėsite vaikui augti ir kartu pats jausitės gerai, dėl artimų šeimos santykių.

Pasiruošimas praktiškai

Žinoma, neužtenka pasiruošti vien morališkai, reikės ir nupirkti vaikui būtiniausius daiktus, tam, kad jis galėtų kokybiškai dirbti tiek mokykloje, tiek namuose.

Būtiniausiais inventorius (Nepirkite visų priemonių iš karto)

Dauguma mokyklų turi savo internetines svetaines kuriose yra pateikiamas būtiniausių daiktų sąrašas visų klasių mokiniams. Tai ne tik būdas žinoti ko reikia ištikrųjų, tačiau ir garantas, jog neišleisite daugiau pinigų nei reikia.

Penalai, kuprinės, sąsiuviniai, vadovėliai. Jų reikia visuomet, tačiau pirkite tik tiek kiek reikia. Taip neišleisite papildomų pinigų ir neapkrausite vaiko nereikalingais svoriais einant į mokyklą kiekvieną dieną.

Puikiai įrengta darbo vieta

Svarbiausia – vaiko sveikata. Grįžus iš mokyklos ar po užklasinės veiklos namo juk reikės daryti namų darbus. O tinkamam darbui namuose yra būtina gerai įrengta darbo vieta. Užtenka vien tinkamo stalo ar kedės kuri atitiktų vaiko ūgį, ir dar labiau nevargintų grįžus namo.

Vienas iš tokių sprendimų gali būti augantys baldai – arba reguliuojamo aukščio baldai kurie yra pritaikyti prie sparčiai augančios atžalos. Nors šie baldai šiek tiek brangesni nei paprasti, tai gali būti puiki investicija į ateitį net keliems metams į priekį. Dėl šios priežasties.

Plačiau apie tokio tipo baldus skaitykite čia: http://www.litaugus.lt/biuro-baldai/reguliuojamo-aukscio-stalai/

Apranga (kanceliarinė, sportinė)

rūbai rugsėjui taip pat svarbus dalykas. Pasirūpinkite ne tik šventiniais rūbais Rugsėjo pirmąjai, tačiau ir komfortabilia sporto apranga, kadangi prisideda ir fizinės veiklos pamokos mokyklos. Jeigu mokykloje galioja aprangos kodas – pasirūpinkite ir mokyklos uniforma, ji turi būti patogi jūsų vaikui.

Geri drabužiai – elementarus kiekvieno žmogaus poreikis. Turint tinkamą aprangą bei avalynę, vaikas galės ne tik jaustis patogiai mokykloje bei fizinio aktyvumo pamokų metų, tačiau ir labiau pasitikės savimi dėl pasirūpintos išvaizdos.

Apibendrinant

Galima teigti, jog nors pirmokėliui Rugsėjis yra vienas svarbiausių gyvenime, nereikėtų jam šio gyvenimo etapo paversti košmaru. Stenkitės su juo daug bendrauti, leiskite būti savarankišku, o jūs kaip tėvas, tiesiog pasirūpinkite geriausiomis sąlygomis savo atžalai.

Susiję Įrašai

Pasaulis
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...