Kodėl “Google” neranda mano puslapio?

 

google neranda manes

Parašėte kokybišką tekstą, tačiau paieškos sistemoje savęs nematote? Galbūt parengėte puikios informacinės medžiagos kuri ne tik sudomintų skaitytoją, tačiau jį paverstų klientu?

Ko gero, kiekviena SEO agentūra Vilniuje jums pateiks labai paprastą to paaiškinimą. “Google” paieškos sistemos robotas paprasčiausiai jūsų svetainėje neapsilankė ir nenuskaitė jūsų kokybiško turinio.

Kadangi šis botas skenuoja tūkstančius įvairių svetainių, puslapių bei blogo įrašų kasdien, visiškai normalu, jog net ir praėjus savaitei po talpinimo jūsų turinys bus nenuskenuotas.

Turinio nuskaitymo procesą galima “pagreitinti” apie tai pranešus pačiam “Google” robotui naudojant “Google Search Console”. Jūs ne tik palengvinsite jo darbą pridedant naują turinį į paieškos sistemą, tačiau ir pats greičiau pamatysite jį paieškos rezultatuose.

Straipsnyje pateiksime trumpą gidą kaip pateikti naują turinį į paieškos sistemą naudojantis “Google Search Console”.

Turinio pateikimo žingsniai

Nuosavybės pridėjimas prie “Google Search Console”

Visų pirmą ką jums reikės padaryti, jeigu dar nesate naudoję, tai prisijungti prie “Google Search Console” platformos. Kitaip tariant, turėsite pridėti savo administruojamą svetainę prie savo “Google” paskyros.

Prisijungus pirmą kartą, turėtumėte matyti tokį vaizdą:

nauja nuosavybe

Šioje sekcijose jūs turite galimybę pridėti savo nuosavybę į “Search Console” platformą. Tai galite padaryti 2 būdais.

Domeno pridėjimas (Domain)

Pridedate norimą domeną ir visus jo URL adresus. Tai reiškia, jog galėsite nuskaitymui pridėti ne tik paprastus savo svetainės įrašus, bet ir jos mobiliosios versijos puslapius bei visuose subdomenuose esančius puslapius.

Pvz.: Tarkime, jog mūsų domenas – vaisiai.lt

Kokį turinį galėsite pridėti ateityje:

  • Įprastos svetainės versijos įrašas – vaisiai.lt/lietuviski/lietuvisku-obuoliu-nauda-sveikaitai
  • Mobilios versijos puslapis – m.vaisiai.lt/lietuviski/naturaliu-vaisiu-nauda
  • Subdomeno puslapio įrašas – naujienos.vaisiai.lt/didziausias-desimtmecio-arbuzu-derlius

Ir t.t.

Rinkitės šį variantą jei pats administruojate savo domeną ir turite nuosavybės teisę į jį. Savininkystės patvirtinimas šiuo atveju vyks per jūsų DNS.

URL pridėjimas (URL prefix)

 

Šiuo atveju pasirenkate pridėti tik vienos svetainės URL kaip savo nuosavybę. Vadinasi, ateityje galėsite pridėti turinį priklausantį TIK tam vienam URL adresui.

Pvz.: Tarkime, mūsų svetainės URL adresas – www.darzoves.lt

Koks turinys bus galimas pridėti:

www.darzoves.lt/lietuviskos/lietuviski-pomidorai

Kadangi, mūsų URL adresas pavyzdyje yra paprastos (desktop) versijos adresas, galėsime skenavimui pridėti tik tokio tipo turinį. Jei neturite nei mobilios svetainės versijos, nei papildomų subdomenų, pateikti nuosavybę šiuo būdu pilnai užteks.

Svetainės adreso įvedimas ir nuosavybės patvirtinimas

Pasirinkus pridėjimo būdą, įvedame adresą ir spaudžiame “Continue”

pateikiame nuosavybę

Turėtumėte matyti tokį vaizdą:

tvirtiname nuosavybę

Šiame žingsnyje jums reikės patvirtinti savo nuosavybės teisę į svetainę. Parsisiųskite pirmame žingsnyje nurodytą failą (“.html” formatu), jį reikės įkelti į svetainės duomenų bazę.

Jei pats administruojate savo puslapį, sukelkite failiuką arba paprašykite to padaryti už jūsų puslapį atsakingo programuotojo. Įkėlus “.html” failą, spauskite “Verify” mygtuką.

Svarbu:

Neišsigąskite, svetainės pridėjimas – tik vienkartinis dalykas. Kai norėsite išskviesti robotą naujam turinio nuskaitymui, galėsite tai padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu. Apie tai – kitoje sekcijoje.

Naujo turinio pateikimas indeksavimui

Sėkmingai pridėjus ir patvirtinus nuosavybę, grįžkite į “Google Search Console” pagrindinį puslapį. Dabar turėsite galimybę pateikti naujo turinio indeksavimui.

pateikti nauja turini

Paspauskite ant “Search property” sekcijos, nurodytos žingsnyje Nr. 1. Čia matysite visas savo svetaines kurios jums priklauso. Kadangi pridėjote tik savo pirmą svetainę prieš tai, turėtumėte matyti tik vieną resursą.

Pasirinkite jį iš iššokusio sąrašo ir paspauskite ant jo, kaip nurodyta žingsnyje Nr.2. Paieškos laukelyje viršuje “Inspect” įklijuojame adresą, kuriame yra mūsų naujas neindeksuotas turinys. Tada spauskite mygtuką “Enter”.

Po greito patikrinimo, sistema jums išmes tokį vaizdą.

Čia mums aktualios dvi žinutės iš sistemos “URL is not on Google” ir kiek žemiau, “URL is unknown to Google”. Mums nurodoma, jog “Google” sistemai šis turinys nėra žinomas ir per paieškos sistemą nėra matomas.

url nerandamas

 

Kitas žingsnis ką jums reikia padaryti – tai paspausdint mygtuką “Request indexing”. Paspausdami jūs paprašote “Google” sistemos roboto nuskenuoti jūsų naują turinį.

Po prašymo, jūs gausite žinutę, jog jūsų užklausa sėkmingai gauta.

Svarbu:

Turinio nuskenavimas gali įvykti iškart, arba užtrukti bent keletą dienų, taip kad šiuo atveju neišsigąskitet. Nors indeksavimo užklausų galite pateikti daug, “Google” vistiek užregistruos tik vieną iš jų (jūsų pačią naujausią), o robotas svetainėje nuo to greičiau svetainėje neapsilankys.

Turinio patobulinimas/atnaujinimas

Tarkime, įkėlėte turinį ir dabar jis yra sėkmingai matomas svetainėje ir pasiekiamas paieškos sistemos robotų. Tačiau, nusprendėte atnaujintį savo puslapį, pridedant naujos informacijos ar kitų medijų medžiagos.

Kiek žemiau aptarsime turinio atnaujinimo klausimą per “Google Search Console”.

Grįžtame prie “Google Search Console” pagrindinio puslapio. Visai, kaip prieš tai.

pateikti nauja turini

Atkartojame prieš tai darytus 3 žingsnius. Spaudžiame “Search Property”, pasirenkame nuosavybę (svetainę) ir įklijuojame puslapio adresą .

Šį kartą, gausime kiek kitokį vaizdą:

kodel google neranda mano puslapio 10

Matome sekcijas “URL is on Google” ir “Submitted ad indexed”, o šalia jų – žalią varnelę. Tai reiškia, jog turinys yra matomas ir pasiekiamas tiek “Google” vartotojų, tiek paieškos sistemos roboto.

Viskas ką reikia padaryti po pakeitimų – paprašyti indeksavimo iš naujo paspaudžiant “Request Indexing”.

Paieškos sistemos robotas bus iškviestas naujam indeksavimui. Remiantis SEO praktika, prašyti naujo indeksavimo reikėtų po kiekvieno atnaujinimo puslapio turinyje.

 

Apibendrinant

Straipsnyje trumpai aptarėme turinio indeksavimo klausimą “Google” paieškos sistemoje. “Google Search Console” yra itin patogi priemonė  pateikti ir atnaujinti svetainėje esantį turinį visuose savo resursuose.

Be to galima pasinaudoti ir tokiomis naudingomis funkcijomis lankytojų srautų stebėjimas, raktažodžių pagal kuriuos atvaizduojamas jūsų puslapis peržiūrėjimas bei kitomis.

Turinio indeksavimas yra labai svarbus geriems SEO rezultatams, todėl tokia paprasta priemonė gali itin padėti kiekvienam svetainės savininkui.
Jeigu jus domina SEO mokymai spauskite čia arba ieškokite nemokamų SEO video pamokų suvedę į Google paieška SEO trečiadienis.

Jeigu norite susitarti dėl susitikimo su EASYSEO ekspertu gyvai, rasite mus nurodytu adresu Vilniuje.

Susiję Įrašai

SEO & Rinkodara
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 4
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...